عمل جراحی زیبایی شکم

عمل جراحی زیبایی شکم

امروزه یکی از بحران های تناسب اندام در افراد، چاقی و بزرگ بودن شکم است. خارج شدن شکم پهلوها از فرم زیبای خود یکی از معضلاتی است اکثر مراجعه کنندگان از آن به جراحان پلاستیک شکایت دارند.

گاهی علی رغم رعایت رژیم غذایی و ورزش، افراد به تناسب بدنی دلخواه دست نمی یابند و یا حتی به دلیل از دست دادن وزن، دچار شلی و افتادگی پوست می شوند. پیکرتراشی یا بادی کانتورینگ در این موارد می تواند کمک کننده باشد. بادی کانتورینگ شامل انواع روشهای مختلف مانند لیپوساکشن، لیپوماتیک، ابدومینوپلاستی، لیپوابدومینوپلاستی، مینی ابدومینوپلاستی و … است

اما مدتهاست که تناسب اندام برای هیچ فردی آرزو نمی باشد. عمل جراحی زیبایی شکم یکی از روش های بسیار رایج در درمان این مشکل می باشد.

دکتر فرجاد لرستانی متخصص جراحی عمومی و لاپاراسکوپی با استفاده از تکنیک های روز دنیا و دستگاه های مجهز پیشرفته به انجام انواع عمل جراحی زیبایی شکم می پردازند. شما عزیزان جهت دریافت مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر لرستانی می توانید به آدرس اینستاگرام ایشان مراجعه کنید .

چه زمانی جراحی زیبایی شکم نیاز می باشد؟

  • حاملگی
  • بالارفتن سن
  • کم و زیاد شدن ناگهانی وزن بصورت مداوم
  • نشستن مداوم
  • استعداد ژنتیکی
  • تغییر در میزان هورمون ها

عمل جراحی زیبایی شکم (تامی تاک)

یکی از جراحی های زیبایی شکم ابدومینوپلاستی می باشد که از آن می توان برای حذف چربی های ناحیه شکم و شل شدگی پوست شکم استفاده کرد.

در روش ابدومینوپلاستی پوست اضافه و آویزان شکم جدا شده و چربی های داخل آن به نحوی که پوست شکم کشیده شده، زیر شکم بیرون آورده می شود. این عمل عمدتا بین ۱ الی ۵ ساعت طول می کشد و فرد در حین انجام آن کاملا بیهوش خواهد بود. نتیجه عمل ابدومینوپلاستی یک شکم صاف و تخت خواهد بود.

چه زمانی پس از جراحی ابدومینوپلاستی می توان باردار شد؟

این عمل هیچ گونه تضادی با بارداری ندارد. اما ۶ تا ۱۲ ماه برای بهبودی کامل بعد از عمل ابدومینوپلاستی زمان لازم است بنابراین بهتر است یک سال بعد از این عمل برای بارداری اقدام کرد.

عمل جراحی زیبایی شکم

عمل جراحی زیبایی شکم

چه افرادی می توانند جراحی ابدومینوپلاستی را انجام دهند؟

  • افرادی که دارای پوست شل و یا آویزان در ناحیه شکم هستند و یا بعد از زایمان این شل شدگی و ترک روی پوست شکم ایجاد شده باشد.
  • افرادی که دارای اضافه وزن هستند و در ناحیه شکم تجمع چربی دارند.
  • افرادی که دارای توده بدنی زیادی نمی باشند.
  • کسانی که از با وجود رژیم های غذایی سخت و طولانی موفق به آب کردن چربی های شکم و پهلوی خود نشده اند.

عوارض جراحی زیبایی شکم

با انجام مراقبت های لازم پس از جراحی زیبایی شکم می توان تمامی ریسک های محتمل را از بین برد. برای مثال اصلی ترین عارضه ایجاد شده در این جراحی تشکیل عفونت در محل جراحی و تجمع مایع آلوده و خون در شکم هست. که باید بگوییم احتمال این عوارض در صورت مصرف آنتی بیوتیک کاملا از بین خواهد رفت.

بهتر است قبل از هر گونه اقدام برای انجام عمل جراحی زیبایی شکم ابتدا به بهترین دکتر جراح زیبایی شکم در تهران مراجعه کرده و تمام خواسته ها و نیازهای خود را با پزشک خود درمیان بگذارید.

 

مقالات مرتبط با این مطلب:

جراحی ابدومینوپلاستی چیست؟

 

 

پاسخ

Call Now Button