همه چیز درباره پروتز سینه

همه چیز درباره پروتز سینه

آیا سایز سینه شما هم کوچک است؟ چه راه هایی برای بزرگ تر کردن اندازه سینه ها وجود دارد؟ بی خطرترین و کم عارضه ترین روش کدام است؟ با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

اگر شما هم از سایز سینه های خود ناراضی می باشید، پروتز سینه می تواند گزینه خوبی برای شما باشد. به عبارتی دیگر یکی از روش های بزرگ و حجیم تر کردن سینه ها انجام جراحی پروتز سینه می باشد. عمل جراحی پروتز سینه امروزه در بین خانم هایی که از سایز سینه خود به هر دلیل ناراضی می باشند، بسیار رایج شده است.

ویژگی پروتزها

  • به طور کلی پروتزها از جنس ماده ای به نام سیلیکون می باشند که ماده ای کامل خنثی هستند.
  • بدن انسان به عنوان یک جسم خارجی با پروتزها برخورد نمی کند و با بدن سازگاری کامل دارد.

مزایای پروتز سینه

  • افزایش اعتماد به نفس افراد
  • برجسته و حجیم تر کردن سینه ها
  • ایجاد شکل مطلوب در ظاهر سینه ها

چه کسانی کاندید جراحی پروتز سینه می باشند؟

  • خانم هایی که به هر دلیلی سایز سینه های آنها از ابتدا کوچک بوده.
  • خانم هایی که سینه های آنها دنبال حاملگی یا کاهش وزن کوچک شده.
  • خانم هایی که دارای مشکل عدم تقارن سینه هستند.

اقدامات قبل از عمل پروتز سینه

به توصیه دکتر فرجاد لرستانی، اولین کاری که باید قبل از انجام جراحی پروتز سینه انجام شود مراجعه به یک پزشک جراح و متخصص در این زمینه می باشد. جراح در ابتدا مشاوره های لازم را با بیمار انجام می دهد . پس از آن بررسی های دقیقی بر روی سینه های بیمار صورت می گیرد و در نتیجه با توجه وضعیت سینه های بیمار و یافته هایی که در معاینات کلینیکی بدست آمده سایز مناسبی برای بیمار پیشنهاد می شود.

جنبه های مختلف پروتز مانند سایز و شکل پروتز به بیمار توضیح داده می شود. در این میان نظر بیمار هم باید پرسیده شود اینکه که چه سایز و چه فرمی مد نظرش می باشد.

رابطه پروتز سینه و سرطان سینه

با توجه به مطالعات کافی در این زمینه مشخص شده که هیچ گونه ارتباطی بین پروتز سینه و بیماری های التهابی سینه و سرطان سینه وجود ندارد. قرار دادن پروتز سینه در زیر عضله و یا روی عضله سینه هیچ ارتباطی به افزایش ریسک سرطان سینه ندارد به عبارت دیگر  پروتز سینه در افزایش ریسک سرطان سینه هیچ دخالتی ندارد، بنابراین این یک باور غلطی می باشد.

همه چیز درباره پروتز سینه

پارگی پروتز سینه بعد از عمل

می توان گفت یکی از عواض جراحی پروتز سینه پارگی پروتز می باشد. گاهی اوقات پروتزها بدون اینکه ضربه ای مشخص به آنها وارد شود، پاره می شود. با توجه به آماری که در طی چندین سال اخیر گرفته شده درصد پارگی پروتزهای سیلیکونی یا یا ژلی (silicon) 10 تا ۱۴ درصد و در مورد پروتزهای آب نمکی (saline) تا ۱۸ درصد گزارش شده. بنابراین باید توجه داشت که پروتزها مادام العمر نیستند و یک عمر مفیدی دارند و اکثر شرکت های سازنده عمر این پروتزها را بالای ۱۰ سال در نظر گرفته اند.

تداخل پروتز سینه با دوران بارداری یا شیردهی

یکی از سوالاتی که به طور معمول توسط خانم ها مطرح می شود این است که آیا جراحی پروتز سینه با شیردهی تداخل دارد یا خیر؟

در جواب باید گفت خیر. مادرانی که تحت عمل جراحی پروتز سینه قرار گرفته اند به راحتی می توانند به فرزندان خود شیر بدهند. در بررسی هایی که انجام شده میزان سیلیکونی که از شیر ترشح می شود در خانم هایی که پروتز گذاشته اند و خانم هایی که پروتز سینه ندارند یکسان است و خطری متوجه نوزاد نمی شود.

همچنین خانم هایی که قصد انجام جراحی پروتز سینه دارند بهتر است حداقل ۶ ماه پس از پایان بارداری و در افرادی که در دوران شیردهی می باشند حداقل ۶ ماه بعد از قطع شیردهی اقدام به جراحی کنند.

 

برخی از خدمات دکتر فرجاد لرستانی جراح عمومی و لاپاراسکوپی:

بیماری های خوش خیم پستان

عمل جراحی زیبایی شکم

 

راه های ارتباطی با دکتر فرجاد لرستانی:

پاسخ

Call Now Button